startup.com.pl › Baza wiedzy
Artykuły
Piątek, 02 Marzec 2012 18:27
Połączyć wszystkie aplikację w jedną

W nowoczesnej firmie oprogramowanie komputerowe pełni znacznie większą rolę niż jeszcze 5 lat temu. Obecnie nikt nie wyobraża sobie prowadzenia przedsiębiorstwa bez poczty e-mail, programu księgowego czy pakietów biurowych. Na rynku istnieje wiele gotowych produktów, do których można zakupić licencje. Czy zastanawiali się państwo czy lepszym rozwiązaniem jest zakupienie gotowych programów czy zlecenie przygotowania odpowiedniego rozwiązania dla danej firmy. Głównym uwarunkowaniem jest cena - zazwyczaj (lecz nie zawsze) gotowe produkty są tańsze lecz nie można w takim oprogramowaniu dostosować go do indywidualnych potrzeb.

Więcej…
 
Piątek, 02 Marzec 2012 17:49
Zakupy grupowe w wersji lokalnej

2 lata temu do naszego kraju zawitała moda na zakupy grupowe. Na początku trendu najbardziej popularny był serwis Grupon, potem przyszedł Gruper, Okazik oraz najnowsze dziecko Grupy Allegro - Citeam. Każdy z tych portali oferuje swoim klientom kupony rabatowe na zakup towarów i  usług z różnych branż. Mania kupowania ogarnęła już całą Polskę, a newslettery z powiadomieniami o nowościach w serwisach przychodzą na setki tysięcy skrzynek pocztowych.

Więcej…
 
Sobota, 11 Czerwiec 2011 08:26
Zaangażowanie kluczem do sukcesu

Codziennie odnawiaj swoje zaangażowanie.

Jednym z najważniejszych kluczy do sukcesu jest ciągłe przypominanie sobie o celu, który chcemy osiągnąć. Podczas pracy z naszymi coachami w 60 krajach na całym świecie miałem możliwość obserwować zarówno ludzi, którzy odnieśli sukces, jak i tych, którzy nie osiągnęli swoich celów. Gdybym miał wskazać jeden powód, dla którego niektórzy ludzie nie odnoszą sukcesów, to powiedziałbym, że jest to brak zaangażowania.

Więcej…
 
Sobota, 11 Czerwiec 2011 08:22
Jak zatrudnić najlepszych ludzi i utrzymać ich w firmie

Pytanie to powinien zadawać sobie każdy manager, który chce osiągnąć sukces w pracy ze swoim zespołem. Jeśli tego nie zrobi, może się zdarzyć, że obudzić się w momencie, w którym może być już za późno na odbudowanie wzajemnych relacji. Pojawiają się wtedy emocje, które trudno okiełznać. Dlatego warto zapobiegać nieporozumieniom i błędom w procesie zatrudniania, które leżą u podstaw relacji pracowników i szefa. W artykule zainspirowanym wykładem Jacka Santorskiego, piszę o tym, w jaki sposób zadbać o zatrudnienie odpowiednich osób na stanowisko pracy i pomóc im osiągnąć sukces.

Więcej…
 
Poniedziałek, 04 Kwiecień 2011 11:27
Zasady tworzenia komunikatu reklamowego

Komunikat reklamy tworzony jest w następujących etapach:

  • generowanie pomysłów,
  • ocena i wybór pomysłów,
  • opracowanie formy komunikatu reklamowego.
Więcej…
 
Piątek, 25 Marzec 2011 13:09
Rola i kompetencje menedżera

Menedżer jest osobą odpowiedzialną za realizację działań podległych mu osób i działu. Jego celem jest zwiększanie efektywności pracy, przez stosowanie odpowiednich sposobów zarządzania ludźmi. To krótka w formie definicja, jest tylko wierzchołkiem góry lodowej, jakim jest obszar zarządzania zespołem. Zapraszam do lektury artykułu na temat roli i kompetencji menedżera, który będzie początkiem większego cyklu.

Więcej…
 Zaufali nam m.in.:

Panorama Szkoleń logo Mfbiz.pl logo Manufaktura Biznesu logo Wrodeal logo Meblostef logo Norta logo